Отделка и дизайн квартир своими руками

Які документи потрібно перевірити при покупці будинку із земельною ділянкою?

Автор:Вера Категория:Идеи дизайна интерьера Просмотров: 1335

Якщо ви вирішили купити будинок із земельною ділянкою, важливо заздалегідь запитати документи. За ними можна перевірити юридичну чистоту угоди, отримати уявлення про власника і пропонованому об'єкті. Що потрібно перевірити, перш ніж підписати договір купівлі-продажу? На це питання допоможуть відповісти поради фахівців ринку нерухомості.

Якщо ви вирішили купити будинок із земельною ділянкою, важливо заздалегідь запитати документи. За ними можна перевірити юридичну чистоту угоди, отримати уявлення про власника і пропонованому об'єкті. Що потрібно перевірити, перш ніж підписати договір купівлі-продажу? На це питання допоможуть відповісти поради фахівців ринку нерухомості.

Необхідні документи

Як би вам не сподобався продавець і ділянка що продається, в першу чергу потрібно вивчити наявні документи. Згідно з правилами державної реєстрації нерухомості, отримання права власності можливо тільки при наявності наступного пакета документів:

  • Правовстановлюючі документи. Надається договір дарування, купівлі-продажу, обміну або свідоцтво про вступ у спадок. Якщо будинок з ділянкою були отримані у держави, надається документ про приватизацію.
  • Технічний паспорт. Це єдиний документ, який включає: план ділянки, експлікацію території, опис будівель, призначення і вид дозволеного використання. Документ видається в БТІ за місцем розташування об'єкта нерухомості.
  • Виписка з будинкової книги. Якщо будинок визнається придатним для регулярного проживання, повинна бути в наявності будинкова книга. У ній вказуються всі зареєстровані особи. Документ буде потрібно, навіть якщо покупець не планує прописуватися. По ньому видно, хто тут зареєстрований. Краще, якщо зазначені особи випишуться за новим місцем проживання до оплати.
  • Кадастровий план. Його можна отримати в територіальному відділі Держреєстру. По ньому видно, які кордони та територію займає ділянка, кадастрову вартість і деякі відомості про правовласників.

Запитайте додатково виписку з Держреєстру. У ній можна побачити відомості по кадастрової вартості та правовласників, наявність і відсутність обтяжень. У ній містяться відомості про місце розташування, площу та межі.

Процедура оформления покупки квартиры - DOM.RIA

Додаткові документи

Не виникає складнощів, якщо будинок продає один дорослий власник. Але якщо одним із власників є неповнолітній або недієздатний громадянин, потрібен дозвіл органів опіки. Господар може спробувати приховати ці відомості, тому краще запросити виписку з Держреєстру самостійно. У розділі про правовласників видно, як часто змінювалися власники, і на якому праві вони набували ділянку з будинком.

Щоб пройшла успішно, запитайте наступне:

  • Копію громадянського паспорта продавця.
  • Довідку про відсутність боргів перед комунальними службами.
  • Довідки з психоневрологічного та наркологічного диспансерів.
  • Дозвіл на будівництво.
  • Згоду чоловіка на вчинення правочину, завірене нотаріальним чином.
  • Якщо продавець неодружений, надається нотаріальна заява про відсутність шлюбу і претензій з боку третіх осіб.
  • Межовий план.

Межовий план повинен містити підписи сусідів, що підтверджують їх згоду з кордонами. Якщо цього немає, поговоріть з власниками прилеглих ділянок.

Що потрібно знати при купівлі-продажу нерухомості | «Дебет-Кредит ...

Нюанси угоди

При придбанні землі важливо врахувати, який дозволяється вид використання. Кращий варіант — індивідуальне житлове будівництво. На подібній ділянці можна будувати будинок, постійно проживати та реєструватися. Не варто купувати будинок, що знаходиться на сільськогосподарських землях за межами населеного пункту. Споруду в результаті можуть визнати незаконною і видати постанову про її знесення.

Таким чином, перш ніж купити будинок з ділянкою ознайомтеся з основними документами. З них видно, чи не порушуються чиїсь права. Крім того, документи відбивають всі технічні характеристики об'єкта нерухомості та інші параметри.

Добавить комментарий

Ваше имя (обязательно):

Ваш e-mail (обязательно):

Ваш комментарий:

Похожие статьи

Заполните форму